ÖYP YURTİÇİ YABANCI DİL EĞİTİMİ TERCİH SONUÇLARI

Öğretmenlerin Nöbet Tutmama Eylemini Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

Akademisyenlere Büyük Zam!

Akademisyenlere Büyük Zam!

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Kon TV'de Gazeteci Yazar Serdar Arseven'in hazırlayıp sunduğu "Bir Fincan Kahve" adlı programda çok önemli açıklamalarda bulundu.

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Kon TV'de Gazeteci Yazar Serdar Arseven'in hazırlayıp sunduğu "Bir Fincan Kahve" adlı programda çok önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet Gündoğdu programda ayrıca "Dershaneler Krizi" konusundaki çözüm teklifini de dile getirdi. Gündoğdu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya,, Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ve Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirdikleri toplantının ardından ilk kez konuştu. Gündoğdu, toplantıdan çıkan sonuçları dile getirirken, ilk olarak "Akademisyenlerin Mali Durumları"na ilişkin müjdeli haberler verdi.

•Akademisyenlere Büyük Zam! Akademisyenlerin en fazla mağdur edilen kesimlerden birini oluşturduğunun altını çizen Ahmet Gündoğdu, toplantıda, bütün akademisyenlerin memurların alacağı taban aylık, yüzdelik zam, emekli ikramiyesi ve emekli maaşına zamlara ilave olarak 2014'te 729 TL ve 2015'te de 729 TLY olmak üzere toplamda 1458 liralık artışa kavuşmaları yönünde mutabakata varıldığını belirtti. Gündoğdu, konunun kısa süre içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulacağının altını çizdi. Ahmet Gündoğdu, aynı toplantıda, üniversitelerde mühendislik gibi nitelikli işler yaptıkları halde işçi kadrosunda olan ve yükselme şansları ellerinde bulunmayan çalışanlar için de memurluğa geçiş konusunda prensip kararına varıldığını belirtti. 

•4-C'liler Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, toplantıda 4-C'lilerin kadroya geçirilmeli konusunda da görüş birliğine varıldığını vurguladı. Ahmet Gündoğdu, 4-C'liler için 4 A kadrosunun zor olduğunu, ancak kendilerinin 4-d ve 4-B'ye de rıza gösterdiklerini belirtti ve hükümet kanadının bu yaklaşım karşısındaki tavrını son derece olumlu bulduğunu ifade etti. Ahmet Gündoğdu, toplantıda, disiplin affı, emeklilikte 30 yıllık süre sınırlamasının kaldırılması, mesai ücretlerinin herkese ve her yerde ödenmesi, 28 Şubat mağduru memur ve memurelerle ilgili adımların bir an evvel atılması konusunda da kesin mutabakata vardıklarını vurguladı. 

•Dershaneler Konusu Bir Fincan Kahve'nin yapımcısı Serdar Arseven, Ahmet Gündoğdu'ya "Eğitim Bir Sen Genel Başkanı olarak dershaneler tartışmasına nasıl bakıyor sunuz?" sorusunu da yöneltti. Gündoğdu soruya cevap verirken, "Kardeşler arasındaki çekişmeden ve atışmalardan, ithamlardan rahatsızlık duyuyorum." ifadesini kullandı. Bir çözüm tekliflerinin olduğunu belirten Gündoğdu, bu işte acele edilmemesini, dershanelerin kapatılmaması ancak kapanması gerektiğini belirtti. Gündoğdu, "Bu işi 4-5 yıla yaymak lazım. Konu eğitim olunca dershaneler meselesine öğrenci öğretmen ve okul merkezli bakmak lazım. Dershaneler eğitim sistemindeki eksikliklerin ürünleridir. Devletin yoğun çaba sarf ederek 4-5 yıl içinde problemleri çözmesi lazımdır." dedi.

kaynak:haberevet.com

 • Bu haber için ilk yorumu sen yap!

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • yağız gül 13 Mayıs 2014 12:01

  nerde akademik zam fakülte sekreteri bir öğr.grv 1300 tl fazla alıyor hizmetli kadrosundaki memurlardan düşük maaş alan ve her gecen gün itibarsız hale getirilen akademik personel.. adaletiniz nerde ? sendikalar kendi siyasi gelecekleri peşinde hikaye anlatmaya devam

  Yorumun Devamı
 • sedaaaa 12 Aralık 2013 15:18

  ebs akademisyenler üzerinden reklam yapma zam olsun o zaman ortalıkta hava at. fasa fisosunuz hepiniz

 • realist 02 Aralık 2013 12:18

  sizin gibi öğretmenlere 1 tl zam bile çok. nankör olmamak gerekir 10 yıl önceki maaşınızı ne çabuk unuttunuz. sizi gidi balık hafızalılar sizi...

 • mesut 02 Aralık 2013 10:52

  hemen kamu sen 'den istifa edip ebs ye geçeceğim... işte sendikacılık bu..

 • ahmet 02 Aralık 2013 08:57

  ahmet gündoğdu kendini toplu sözleşme masasında sanıyor hala.

 • paşa 02 Aralık 2013 08:27

  millet sizin iki yüzlü olduğunu gördü. siz dini kullanarak buraya geldiniz. ama artık sizi sandığa gömmenin zamanı geldi. ahmet gündoğdu sen de hükümete yalakalık yapmaya devam edersen sendikan yakında Allahın izniye dibi görür.

  Yorumun Devamı
 • mehcandem 01 Aralık 2013 23:56

  bir arş.gör lisinin maaşı 2300 tl civarında yrd.doç kişinin maaşı 2700 tl civarında sizce bu adalet mi adam doktora yapmış bir teknisyen kadar maaş alıyor.bu şekilde mi 2023 hedeflerini yakalayacağız.

  Yorumun Devamı
 • teacher32 01 Aralık 2013 23:43

  öğretmen arkadaşlarım, akademisyen arkadaşlar bu parayı sonuna kadar hakediyor.orman mühendisliğinde yard doç olan hoca orman muhafaza memuru kadar bile para alamıyor.akademisyenlerin parasını biz vermiyoruz ayrıca nitelikli gençliğimizin olmasını istiyorsak bu ancak kendini geliştiren üniversite hocalarıyla olabilir.suçlu arıyorsanız eğer sırf bir koltuk kapmak için, köyden kasabaya tayininizi yaptırabilmek için üye sayısını arttırdığınız sendikadan önce kendinize bakın.siz bu sendikaya üye olmaya devam ettikçe 50+50 lirayı bize reva görürler tabi.devam edin ki ahmet gündoğdu beyefendi övünmeye devam etsin.saygılar

  Yorumun Devamı
 • bir dost 01 Aralık 2013 22:13

  ebs burnunu soktuysa heveslenmeyin değerli akademisyenler. biz(öğretmenler) yandık siz de yanacaksınız demektir. derhal ebs den istifa ederek tepkinizi koyun.

 • ali ak 01 Aralık 2013 21:48

  sen ne desen tersi çıkıyor..akademisyenler yandı kanımca...

 • eğitimci 01 Aralık 2013 21:46

  akademisyenlere helal olsun, az bile, ilkokul mezunu bağcılık araştırma merkezinde çalışan hiç bir sorumluluğu bulunmayan işçilerin bile maaşı 5000 tl den fazla, nereden mi biliyorum, çünkü hem görev yaptığım okul hemen bu kurumun yanında hem de birkaç velim aynı kurumda ve ilkokul mezunu işçi, biz koyunların, biz 800 bin kişilik hiçlerin maaşı ve ücreti az....

  Yorumun Devamı
 • ÇAĞLAR EFENDİ 01 Aralık 2013 21:46

  ek dersini de yazsana.

 • yengeç 01 Aralık 2013 21:05

  zam mam yok sendikanın uydurması boşuna sevinmeyin

 • çağlar 01 Aralık 2013 20:21

  2 yıl yüksek lisans,4 yıl doktora ve yrd doç oldum aldığım maaş 2700 fakültedeki lise mezunu sekreter 3300,lise mezunu polis 3000 bu ülkede bilim neden bu hallerde sanırım belli.ay sonunu nasıl getireciğimiz düşünürken bilime vakit kalmıyor

  Yorumun Devamı
 • suat 01 Aralık 2013 20:17

  helel ebs ye öğretmenleri 150 tl müjde diye uyutun akademisyenlere böyle. ebs üniversite mezunları arasında en düşük ücreti alan öğretmenler olduğunu bilmeli ve bunlardan utanmalıdır.

Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ