Araştırma Görevlisi Mülakatlarında Kriter Olma Durumu
Kamuajans.com - "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in 11 inci maddesinin 1 inci fıkrası uyarınca, "Giriş sınavı, sınav jürisi tarafından; yabancı dil okutmanı, çevirici kadrolarında adayların mesleki ifade ve bilgi becerisi ile anlatım yeteneğini ölçecek şekilde sadece sözlü, bu Yönetmelik kapsamındaki diğer kadrolar için ise ilan edilen alanla ilgili bilgi düzeyini ölçecek şekilde sadece yazılı olarak yapılır." hükmü yer almaktadır.

"Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in 11 inci maddesinin 2 nci fıkrasında "Sınav jürisi yazılı ve sözlü sınavın nesnel, ölçülebilir ve denetlenebilir olmasını sağlar. " hükmü yer almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kalkınmada öncelikli yörelerde olmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin yasal düzenleme 03/08/2016 tarih ve 29790 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Söz konusu yönetmeliğin "Sözlü Sınav Konuları ve Ağırlıkları" başlıklı 11 inci maddesine göre sözleşmeli öğretmenliğe başvuran adaylar aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilmektedir :

1- Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü: %25,

2- İletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti: %25,

3- Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı: %25,

4- Topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri: %25. 

Kamuajans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Rif 1 yıl önce

Geçen hafta Kırıkkale ilahiyatta açılan imtihan kendi adamları içinmiş ...bu milleti ozaman boşu boşuna niye imtihana çağırıyorsunuz...Allah cc sizin gibi insan süretlileri
Bildiği gibi yapsın...

Misafir Avatar
Arif 1 yıl önce

Geçen hafta Ankara ilahiyatta yapılan imtihan adamına açılan bir imtihan....Allah cc
bunları bildiği gibi yapsın...