688 Sayılı KHK İle İhraç ve İade Edilen Akademisyenlerin Listesi
Kamuajans.com - Bu gece yayınlanan Mükerrer Resmi Gazetede KHK/688 ile Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Akademik Personellerden bir bölümü de ihraç edildi. ihraç edilen sağlık personellerinin yanında göreve iade edilen sağlık personelleri de oldu.   

Buna göre Yüksek Öğretim Kurumundan ihraç edilen Akademik Personel Listesi de belli olmuş oldu. Yayımlanan 688Sayılı KHK ile birçok Akademik Personel ihraç edildi. İhraç edilen akademik personeller arasında Araştırma Görevlisi, Doçent, Yardımcı Doçent, Öğretim Görevlisi, Uzman, Okutman, Profesör bulunmaktadır.

688 SAYILI KARARNAME İLE İHRAÇ EDİLEN VE İADE EDİLEN PERSONEL LİSTESİÖNCEKİ HABER..

KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 6 Ocak 2017 Tarihli ve 29940 Sayılı Resmî Gazete - Mükerrer'de yayınlandı. Buna göre ihraç edilen akademik personel sayısı belli oldu.

Yayınlanan KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 649 akademisyen ihraç edildi.1 SAYILI LİSTE

(1. KISIM)

1 SAYILI LİSTE

(2. KISIM)

2 SAYILI LİSTE

3 SAYILI LİSTE

4 SAYILI LİSTE

5 SAYILI LİSTE

6 SAYILI LİSTE

7 SAYILI LİSTE


KHK/677 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve KHK/678    Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında bazı akademisyenler görevden alındı.677 KHK ve 678 KHK sonucunda 242 akademisyen görevden alındı. Görevden alınan akademisyenlerin ad, soyad, unvan, birimi ve üniversite bilgileri aşağıdaki listede gösterilmiştir.
675 Sayılı KHK’da 1267 akademik personel ihraç edildi. Daha önce de çok sayıda akademisyen açığa alınmıştı. Üniversitelerdeki araştırma ve soruşturmalar devam ediyor. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre soruşturmaların üniversite bazında devam ettiği ve daha birçok akademisyenin görevden uzaklaştırılabileceği öğrenildi.

29 Ekim tarihinde yayınlanan Resmi Gazetede 675 sayılı KHK ile binlerce kamu personeli memur görevlerinden alınarak memuriyetten ihraç edildiler. Bu ihraç edilen memurlardan bir kısmı da üniversitelerdeki akademisyenler oldu. ByLock sistemi üzerinden tespitlerin yoğun olduğu bu ihraç listesinde akademisyenlerin de çoğunun bu delillerle görevden alındıkları düşünülüyor.

29 ekim 2016 Cumartesi günü Bakanlar Kurulunun kararıyla 675 Sayılı yeni bir KHK yayımlandı. 675 Sayılı KHK’da 10 bin 46 memur görevlerine bir daha dönmemek üzere mesleklerinden ihraç edildi. Bu ihraçların büyük bir kısmını da akademik personeller oluşturuyor.

29 EKIM İHRAÇ EDILEN AKADEMISYENLER LISTESI
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.