Mübaşirler GİH Sınıfına Geçirildi
Yardımcı Hizmet Sınıfında bulunan Mübaşir kadroları, yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Genel İdari Hizmetler sınıfı kapsamına alındı.

Mübaşir Kadro Unvanının 14/7/1965 Tarihli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı Maddesinin Birinci Fıkrasının Genel İdare Hizmetleri Sınıfı Başlıklı (I) Numaralı Bendi Kapsamına Alınması Hakkında Karar (Karar: 2019/50) 6 Şubat 2019 Tarihli ve 30678 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlandı.

Mübaşir kadro unvanının 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayıı Devlet Memurları Kanununun 36'ncı maddesinin birinci fıkrasının Genel İdare Hizmetleri Sınıfı başlıklı (I) numaralı bendi kapsamına alınmasına, aynı maddenin ''Ortak Hükümler'' bölümünün (G) fıkrası gereğince karar verilmiştir. 
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İKM 7 ay önce

Hayırlı olsun iyi oldu.Darısı İKM lere olsun.

Misafir Avatar
M.uslu 7 ay önce

İnfaz koruma memurları da kadrolu yapılmalı

Misafir Avatar
uzun adam 7 ay önce

diyanet taşra teşkilatında görevli MURAKIPLARIN özlük haklarında da düzenleme yapılmasını istiyoruz

Misafir Avatar
Kaloriferci 7 ay önce

Öncelikle mübasir arkadaşlara hayırlı olsun sayın Bakanımızdan adliyede çalışan diğer yardımcı hizmetler için de müjde bekliyoruz

Misafir Avatar
Cengiz 7 ay önce

Reisten Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetliler ilgili müjdeler bekliyoruz

Misafir Avatar
MAHMUT 7 ay önce

YHS'nin kaldırılması ve mağduriyetlerinin giderilmesini için 3 önemli gerekçe bulunmaktadır:
1- Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin kadro unvanlarına ilişkin görev sınırının unvan bazında net olarak belirlenmemiş olması. Dolayısyla hukuki yönü olmayan bazı görev ve işlerin YHS personeline gördürülmesi ve bu görevleri yapmak istemediklerinde ise sorunlu personel durumuna düşmeleri
2- Devlet memurlarından sadece yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının ek göstergesi olmaması ve bu durumun maaş ve emeklilik haklarında mağduriyet oluşturması
3- Taşerona kadro uygulamasına geçilmesi ile birlikte kamudaki yardımcı hizmetlerin büyük bir bölümünün yürütülüyor olması ve kamuda yardımcı hizmetler sınıfı personeli istihdamına gerek kalmaması.
Bu gerekçelerle yardımcı hizmetler sınıfının tümden kaldırılması ve bu sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personel genel idare hizmetleri sınıfına atanması gerektiğini değerlendiriyoruz.

Misafir Avatar
alanya YHS 7 ay önce

Ayrım yapılmaksızın diğer yardımcı hizmetlerde genel idare sınıfına geçirilirse öğrenim durumlarına göre çok iyi olur Reisimiz bunuda yapacaktır inanıyorum.. 110 BİN YARDIMCI HİZMETLİ oyu feda olsun yaparsa

Misafir Avatar
emektar 7 ay önce

TEK İMZA İLE OLAY BİTİYOR YA DİĞER KURUMLAR