Mübaşir Yargı Paketinde GİH Müjdesi Bekliyor
Kamuajans.com - Şura kapsamında "Medeniyetimizde Adalet Anlayışı", "Adalet Sosyolojisi ve Adalet Psikolojisi", "Türk Ceza Hukukunda Adalet Anlayışı", "Medya, Toplum ve Adalet", "Adalet Bilinci ve Eğitimi", "Adalete Güven ve Yargıda Etik Değerler" başlıklı 6 oturum düzenlendi..

Adalet Şurası'nda konuşma yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ''Şuradaki sunum ve değerlendirmelerle mevcut durumun ve uygulamaların değerlendirileceğini vurgulayan Gül, "Adalet Şurası'nda, adalet hizmetleri ile yargı sistemimiz ele alınacak. Yargı hizmetlerinin etkinliğinin artırılması, verimliliğinin sağlanması bakımından Adalet Şurası yol gösterici özelliğe sahip olacak. Bu şurada alınan kararlarla gerekli görülen alanlarda atılacak adımları da tespit etmiş olacağız." demişti.

Adalet Şurası'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ''Adalet devletin temelidir. Adalet aslında dünyada düzenin, aynı zamanda devletlerin de temel direğidir. Tarih boyunca adalet devlet hayatımızın en temel unsuru olmuştur. Olmaya da devam edecektir. Siyasal sistemler farklı fikir ve teoriler hep olmuş olmaya da devam edecek. Bu süreçte değişmeyen tek bir şey var, oda adalettir. Adalet insanı merkeze alan, insanı erdemle yaşatan sosyal ve siyasi bir düzen arayışıdır. Sosyal politikaların esası da adalet olmuştur. Dezavantajlı grupların korunması bize göre adaletin olmazsa olmaz şartıdır. Sosyal barış, ekonomik istikrar, devlet düzeni ancak ve ancak iyi çalışan adalet sistemi ile düzelebilir. Geciken adalet vicdanları yakan bir ateşe dönüşmektedir. Zamana yenilen mevzuat hükümleri tamamen gözden geçirildi. Ben adaletle ilgili birimlerin hep bodrum katta olduğunu görüyordum ve bunun için hep adalet mülkün temelidir diye yorumlar yapılıyor diyordum. Yargıya olan güveni daha da artırmak için yeni bir reform paketini Meclis'e getireceğiz. Başarını tek yolu, tek formülü hak, hukuk ve adaletten sapmamaktır.Yargıyı araç haline getirenlere adaletin ne denli önemli olduğunu göstermeliyiz. Bu yıl sonuna kadar darbeye bizzat karışanların görüldüğü davalar sonuçlanmış olacaktır. İkinci grupta örgüt üyeliği davaları vardır. Örgüt üyeliğinin tespiti ayrı bir dikkat ve titizlik gerektiriyor. İlgili ilgisiz birçok insanı sürecin içine çekme gayreti görülüyor. Adalet camiamız bu tuzağa düşmeyecektir. Bunun en güzel örneği, Bylock'taki teknik kumpasın açığa çıkarılmasıdır. Savcılarımız, hakimlerimiz bir kuyumcu titizliği ile çalışacak. Türkiye'nin gücü, hukuk devleti olmaktan geliyor. Demokrasiye bağlılıktan, hukuka olan riayetten geliyor.'' demişti.

Adalet Şurası'ndan sonra mübaşirler de ayrımcılık yapılmadan Anayasa'nın eşitlik ilkesine verilen hakların kendilerine de verilmesini istiyorlar. Mübaşirler ayrıca GİH müjdesi de bekliyor. Bunun için de twitterda oluşturdukları #MübaşirYARGIpaketindeGİH hashtagı ile seslerini duyurmaya çalışıyorlar. İşte o tweetlerden bazıları:


  1. yargı şurasında mübaşirler GİH müjdesi bekliyor, Anayasal hakkımız olan eşitlik ilkesi gereğince GİH verilmeli

  2. mübaşirler ayrımcılık ve ayrımcılık yapılmadan anayasanın eşitlik ilkesine verilen hakların kendilerine de verilmesini istemektedirler

  3. Bu işe gönlümüzü koyduk. Biz gihsiz yapamayız. Her geçen gihsiz gün bizleri dahada umutsuzlaştırıyo. Biz eşitlik ve adalet istiyoruz

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Yardımcı 1 yıl önce

Aşçılık mesleği teknik ve tecrübe gerektiği halde yhs sınıf olarak tanımlanıyor bu adaletsizlik son bulmalı

Misafir Avatar
Hizmetli Baba 1 yıl önce

Hizmetli lerin hepsine birden mutlaka şu sıralarda bir şeyler yapılabilir öğrenim durumlarına göre memur kadrosu yada ek gösterge arrık ne olursa ama mutlaka verilmeli

Misafir Avatar
Kaloriferci 1 yıl önce

GİH tüm yardımcı hizmetlerin hakkı.hepimiz müjde bekliyoruz.

Misafir Avatar
BULUT 1 yıl önce

TÜM YARDIMCI HİZMETLER GİH SINIFINI BEKLEMEKTEDİR.

Misafir Avatar
HADEME-KAPICI-ODACI 1 yıl önce

Üçüncü üniversiteyi okuyorum.Kadrom yıllardır hizmetli.Sadece mübaşir mi GİH işlerini yapıyor.Diğer kurumlardaki YHS personeli çok mağdur.Allah için duyun sesimizi

Misafir Avatar
HİZMETLİ MAĞDUR 1 yıl önce

Allah aşkına yetkili olduğunuz dönem içerisinde Yardımcı Hizmetler Sınıfı için ne yaptınız? Ek göstergemiz yok, GYS açılmıyor.Yüksek okul ve fakülte mezunu yüzlerce arkadaş görevde yükselme sınavı açılmadığından genel idare hizmetleri sınıfına geçiş yapamıyor.

Misafir Avatar
HADEME-KAPICI-ODACI 1 yıl önce

Yardımcı hizmetler sınıfında bulunan personellerden önlisans, lisans ve yüksek lisans mezunları olmasına rağmen kurumlarca görevde yükselme sınavı açılmadığından donanımlı birçok personel bulunduğu pozisyon itibari ile atıl olarak kendi hallerine terk edilmiştir.

Misafir Avatar
Kamil 1 yıl önce

Farklı kurumlarda fakülte ve yüksek lisans mezunu, bilgisayar sertifikası olan, donanımlı yüzlerce personel yardımcı hizmetler sınıfında görev yapmaktadır. Lise mezunu bir şoför ve memur ek gösterge alırken, fakülte ve yüksek lisans mezunu, hizmetli olarak görev yaptığı için ek gösterge alamıyor. Bu adaletsizliğin Torba Yasa çalışmaları ile giderileceği inancındayım. 10 hizmet sınıfı içerisinde ek gösterge alamayan tek sınıf yardımcı hizmetler sınıfıdır. Bu sosyal adalet ilkesine aykırıdır. Ek göstergenin eğitim durumuna göre yeniden düzenlenmesi ve yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmesi kaçınılmazdır. Torba yasa ile yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personele de ek gösterge verilmesi kaçınılmazdır.