HSK, Bazı Adli Ve İdari Hakimlerinin Müstemir Yetkilerini Belirledi

Bölge adliye mahkemeleri ile adli yargı 2, 3, 4 ve 5. bölge hakimlerinin müstemir yetkileri, takvime uygun olarak 17/07/2019 tarihinde ilan edilmesi planlanmaktadır.

6087 sayılı Kanun'un 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme ve itiraz talebinde bulunacak meslektaşlarımızın, taleplerini takvime uygun olarak 19/07/2019 Cuma günü mesai bitimine kadar EK-2'de gösterildiği şekilde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranını kullanarak ve talep türünü yeniden inceleme ise "Yeniden İnceleme Talebi", yeniden inceleme talebi reddedilen meslektaşlarımızın ise "İtiraz Talebi" şeklinde seçtikten sonra yapmaları gerekmektedir.

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Bazı Yer İdari Yargı Hakimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Duyuru

Bazı yer bölge idare mahkemesi başkan ve üyeleri ile bazı yer idari yargı hakimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi çalışmaları Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesine, 6087 sayılı Hakimler ve Savcılar Kurulu Kanunu'nun 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme talebinde bulunacak meslektaşlarımızın taleplerini 10 gün içerisinde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranı kullanılarak ve talep türünün özellikle "Yeniden İnceleme Talebi" şeklinde seçildikten sonra yapılması gerekmektedir.

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.

1- Bazı Yer Bölge İdare Mahkemesi Üyelerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Karar

2- Bazı Yer İdari Yargı Hakimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Karar

3- Talep Gönderme Yöntemi

-------------------------------------------------------

Bazı Yer Bölge İdare Mahkemelerinin İş Bölümlerinin Yeniden Belirlenmesine İlişkin Duyuru

2576 sayılı Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemelerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'un 20/07/2017 tarih ve 7035 sayılı Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemelerinin İşleyişinde Ortaya Çıkan Sorunların Giderilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile değişik 3. maddesinin üçüncü fıkrasında düzenlenen "Gelen işlerin yoğunluğu ve niteliği dikkate alınarak bölge idare mahkemesi daireleri arasındaki iş bölümü, Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından belirlenir." hükmü uyarınca, Ankara, İstanbul, İzmir ve Samsun Bölge İdare Mahkemeleri idari ve vergi dava dairelerinin numaraları ile aralarındaki iş bölümünün yeniden belirlenmesi hususu, Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından görüşülerek 09/07/2019 tarihli ve 772 sayılı karar ile sonuçlandırılmıştır.

İş bölümlerine ilişkin kararlar ekte yer almakta olup, meslektaşlarımıza ve teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.

Saygıyla duyurulur.

Anahtar Kelimeler:
HSK
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.