Adalet Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak ?

Kpss sınavına hazırlanan bir çok adayın merak ettiği ve bizlere yönelttiği soru Adalet Bakanlığının zabıt katibi,infaz koruma memuru, teknisyen, şöför alımlarının ne zaman yapacağı. Kpss sınavına 1 aydan az bir süre kaldığı bu dönemde sınav ilanlarının verilme ihtimali zaten yok. Adalet Bakanlığında üst düzey bir yetkili ile yapmış olduğumuz görüşmede verilen bilgilere göre Personel Daire Başkanlığı Adalet Bakanlığına 11. veya 12. ay içerisinde personel alım izni verecek. Adalet Bakanlığı da izin verildikten kısa bir süre sonra ihtiyaçları belirleyerek sınav ilanını açıklayacaktır. Yani bu bilgiler doğrultusunda personel alımı ilanı 12. ay veya 2013 yılı 1. ay içerisinde çıkacaktır.

Söz konusu görüşme sınavın kpss sınavından sonra yapılıp yapılmayacağını, yapılacaksa ne kadar süre sonra yapılacağını merak eden adayları bilgilendirmek amacıyla yapılmış ve bilgi alınmıştır.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
özkan altunlu 3 yıl önce

mrb. ben özkan. benim babam 87 de askerde sözde menenjit hastalıgından öldü. ben ve küçük kardesim ortalıkta kaldık, annemde bizi terketti. devlet hiç bir zaman sahip cıkmadı bize. en küçük bir yardım alamadık. kac kere basvuru yaptık ama sonucsuz kaldı. şimdi iş için nereye ugrassam giremiyorum. heryerde ak partının torpili dönüyor. ekmek bulamıyorum şuan ve son care hakkımı aramak için dava açacagim sonuna kadar hakkımı arayacağım, (eger bu ülkede adalet varsa)