ÖĞRETMENE ROTASYONDA FLAŞ GELİŞME!

Öğretmenlerin Nöbet Tutmama Eylemini Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

Tüm Çalışanlara Kadro Verilmeli

Tüm Çalışanlara Kadro Verilmeli

Başbakanın bugün TBMM'de Grup Toplantısındaki açıklamasına göre 25 Haziran itibariyle kamuda görev yapan tüm 4/B'liler, Belediyelerde görev yapan sözleşmeliler ve 4924'lüler kadroya geçirilecek.

Kadro çalışmasının bu haliyle Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarını kapsamadığı ortaya çıkmaktadır. Söz konusu çalışanların kadro kapsamına dahil edilmeyerek görmezden gelinmesi kabul edilemez. Ne yazık ki atılan bu adım olumlu olmakla birlikte noksan kalmıştır.

Kamuda artık istihdam bütünlüğünün sağlanarak çalışma barışının tesis edilmesi zaruridir. Aynı işyerinde, aynı işi yapan fakat farklı mali ve sosyal haklara sahip olan çalışan olmasına artık bir son verilmelidir.

Birçok alanda mağduriyet yaşayan Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarına da kadro verilmelidir.
Türk Sağlık-Sen olarak uzun zamandır dile getirdiğimiz tüm çalışanların kadrolu olması talebimizin gerçekleşmesi için mücadeleye devam edeceğiz. TBMM'de Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarına da kadro verilmesi için kanun teklifi ve önerge hazırlanması için çalışmalar gerçekleştireceğiz. Parti grupları ile görüşeceğiz.

Türk Sağlık-Sen, çalışanların yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için her türlü eylemi yapmaya hazırdır. Başta Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarına da kadro verilmesi olmak üzere kamuda sözleşmeli ve geçici personel uygulamasına son verilinceye ve kadrolu istihdamda birlik sağlanana kadar Türk Sağlık-Sen üzerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırdır.

 • Bu haber için 2 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • vedat akça 26 Haziran 2013 16:57

  4 c taşeron ne oldu???

 • sağlık memuru 26 Haziran 2013 16:02

  aile sağlığında çalışanlar 3500 tl ye kadar alıyo memur olsa 2000 tl alacak hem biz salak mıydık sabahlara kadar ders çalıştık sendikja olarak hakkımızı böyle savunuyorsanız hakkımı size hem bu dünyada hem diğer dünyada haram ediyorum

  Yorumun Devamı
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ