Öğretmenlerin Nöbet Tutmama Eylemini Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

Sözleşmelilere kadro düzenlemesinde son durum

Sözleşmelilere kadro düzenlemesinde son durum

Soru önergesini cevaplandıran Çalışma Bakanı Çelik, içinde 4C'lilerin de olduğu sözleşmelilerin kadro düzenlemesinin, bu ay biteceğini söyledi.

Takvim Gazetesinin Haberine Göre;

 

Uzun süredir kadro bekleyen sözleşmelilere iyihaber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı FarukÇelik'ten geldi. Çelik, içinde 4C'lilerin de olduğusözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgilidüzenlemenin, bu yasama yılında tamamlanacağını bildirdi. Bakan Çelik, "Hangi statüde çalışanlarınkadroya geçirileceğiyle ilgili çalışmalarımızı bu dönem içerisinde, bu yasama dönemi içerisinde sonlandırmaya kararlıyız" dedi. CHP GiresunMilletvekili Selahattin Karaahmetoğlu'nun kendisine yönelttiği "Bakanlığınızdan gelecek müjdeli haberibekleyen sözleşmeli çalışanlara ilişkin düzenlemene aşamadadır? Ne zaman sonuçlanacaktır?' şeklindeki soru önergesine Bakan Çelik, şöyle cevap verdi:

23 BİN 248 KİŞİ

Çelik, "Mahalli idarelerde sözleşmeli olarak çalışan personel sayısı 23 bin 248'dir, Özelleştirmekapsamında atanan 4/C'lilerden halen çalışanların sayısı 23 bin 345'tir. 4/C'liler çalıştıkları her ay için 2 gün ücretli izin kullanabilmektedir. 4/C'liler geçen yıl toplu sözleşmede alınan karar gereğince 11 ay 28 gün çalışmaktadırlar. Hangi statüde çalışanların kadroya geçirileceğiyle ilgili çalışmalarımızı bu dönem içerisinde sonlandırmaya kararlıyız."

 

Takvim

 

 
 • Bu haber için ilk yorumu sen yap!

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • ceyhun 05 Temmuz 2013 16:18

  budurum haksız olduğundan anayasa mahkemesine gidilebilir.sonuçta tek sınavsız kadroya geçenler belediye sözleşmelileri.sadece tanıdık sayesinde girilebilen tek yer . ilan mı verildide bunlar belediyeye girdiler nasıl girdiler bunun sorulması gerek.hazır kadro ne güzel yıllarca güzel güzel maaş .kimse açız demesin teknik mühendis kaç para alıyor 4000t maaş kim verecek ona o parayı hiç bir tecrübesi olmadan özel sektörde. anayasa mahkemesine başvuru şahsen yapılabiliyormuş.

  Yorumun Devamı
 • altunelll 22 Haziran 2013 19:07

  sayın bakanım ne olur taşeron çalışan sağlıkçılarıda unutmayın bizi sömürülmekten kurtarın

 • hasan 22 Haziran 2013 17:25

  biz belediye şirketinde 12 yıldır çalışıyoruz. norm kadroya takıldık. sözleşmelilerden farkımız yok. her türlü belediye işine imza atıyoruz. sorumlu tutulabiliyoruz. şimdide sözleşmelilere kadro verilirken bizimde aynı kapsamda değerlendirilmemiz gerekir. eğer adaletli olunacaksa yeni giren sözleşmeliler ile birlikte bizim gibi 10-15 yıllık deneyimli belediyenin kendi şirketinden çalıştırılan personele kadro verilmelidir.

  Yorumun Devamı
 • 5393 22 Haziran 2013 14:34

  sn bakanım senin ve başbakanımızın verdiği sözü bitmesine 8 gün kaldı belediyeler hala bekliyor.

 • muzafer uçar 22 Haziran 2013 00:03

  hade be taşeron işçilere kadro istiyoruz

 • Ş.EKİN 21 Haziran 2013 23:19

  2 seneden beri hep aynı laflar arka mutfakta çalışıyoruz,parçalı bulutlu,sunum yaptık,bakanlar kurulunda,kızılcı hamamdan haber geldi,hep aynı çıkın mertçe söyleyin vermiyoruz diye insanlar sizi daha çok sever.yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar.

  Yorumun Devamı
 • fatih 21 Haziran 2013 21:25

  bakanın izah tarzına bakılınca ben 4-c ye kadro müjdesi verdigine inanmıyorum sanki biz 4-c lilere geçen yıl ayda iki gün izin hakkı verdik 11 ay çalışırken bunu 11 ay 28 gün yaptık daha ne istiyorlar der gibi geldi bu benim şahsi düşüncem onun için sevinmeyin 4-c li arkadaşlar çözüm süreci kapsamında dagdan inecek olan pkk militanlarına kadrolu iş sözü vermiş olacakki biz 4-c liler hala sıraya giremedik vede giremeyecegiz

  Yorumun Devamı
 • Y.H.S. 21 Haziran 2013 16:43

  birazda mesainizi bizlere y.h.s. personeline ayırsanız ve ilgilenseniz sayın bakan bey.halen ne g.i.h. geçebildik nede ek gösterge ne olucak bizlerin hali böyle.unutmayın ki bizlerde sizi unutmayalım...

  Yorumun Devamı
 • ŞENOL EKİN 21 Haziran 2013 16:29

  sayın yönetici yeter artık 2 senedir aynı haber takvimin haberlerini yayınlamayın artık bıktırdı insanları artık.

 • 4/c 21 Haziran 2013 16:17

  hazreti ömer zamanında bir kadın aç olan çocukları için tencereye taş doldurmuş kaynatıp karıştırarak ha pişti pişecek diye çocuklarını oyalayıp uyumalarını beklermiş ya sonra onların imdadına ömer yetişmiş.nerde o islam önderleri nerde şimdiki sahte ömerler.oyalarlar, oyalarlar olanlarıda alırlar. boş yere savururlar.

  Yorumun Devamı
 • yorum 21 Haziran 2013 16:05

  sayın bakan inşaAllah gerçekten de 4/c lileri sevindirirsiniz o zaman Allah'da sizi sevindirir inşAllah.

 • 5393 21 Haziran 2013 14:06

  sn bakan belediyedeki sözleşmeli memurlar olarak hala beklemedeyiz beddua etmeden millet bitir artık şu işi.

Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ