Tüm Çalışanlara Kadro Verilmeli

Kadro çalışmasının bu haliyle Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarını kapsamadığı ortaya çıkmaktadır. Söz konusu çalışanların kadro kapsamına dahil edilmeyerek görmezden gelinmesi kabul edilemez. Ne yazık ki atılan bu adım olumlu olmakla birlikte noksan kalmıştır.

Kamuda artık istihdam bütünlüğünün sağlanarak çalışma barışının tesis edilmesi zaruridir. Aynı işyerinde, aynı işi yapan fakat farklı mali ve sosyal haklara sahip olan çalışan olmasına artık bir son verilmelidir.

Birçok alanda mağduriyet yaşayan Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarına da kadro verilmelidir.
Türk Sağlık-Sen olarak uzun zamandır dile getirdiğimiz tüm çalışanların kadrolu olması talebimizin gerçekleşmesi için mücadeleye devam edeceğiz. TBMM'de Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarına da kadro verilmesi için kanun teklifi ve önerge hazırlanması için çalışmalar gerçekleştireceğiz. Parti grupları ile görüşeceğiz.

Türk Sağlık-Sen, çalışanların yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için her türlü eylemi yapmaya hazırdır. Başta Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarına da kadro verilmesi olmak üzere kamuda sözleşmeli ve geçici personel uygulamasına son verilinceye ve kadrolu istihdamda birlik sağlanana kadar Türk Sağlık-Sen üzerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırdır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vedat akça 2 yıl önce

4 c taşeron
ne oldu???

Misafir Avatar
sağlık memuru 2 yıl önce

aile sağlığında çalışanlar 3500 tl ye kadar alıyo memur olsa 2000 tl alacak hem biz salak mıydık sabahlara kadar ders çalıştık sendikja olarak hakkımızı böyle savunuyorsanız hakkımı size hem bu dünyada hem diğer dünyada haram ediyorum