Taşeron İşçilere Kadro ile  İlgili Flaş Gelişme

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, taşeron işçilerin açtıkları davalarda, sürekli personel oldukları yönünde yargı kararı çıktığına değindi.

Yıldırım; "Yargı kararı mutlaka yerine getirilecek, ama 700 bin kişiyi ilgilendiren konudan bahsediyoruz. Büyük bir alım söz konusu. Çözüm üretilecekse hepsi için aynı çözümün üretilmesi lazım'' dedi.

Yüz binlerce çalışanın kadroya alınmasının maliyetinin hesaplanacağını söyleyen Binali Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti.

"2 hafta önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın koordinasyonunda çalışma başlatıldı, çözüm mutlaka bulmamız gerekiyor ama çözümün hakkaniyet içinde olması önemli. Aksi halde kamuya KPSS ile giren, birçok elemeden geçen insanlarla bu yollarla girmeyenlerin aynı şekilde değerlendirilmesinin başka sakıncalarıortaya çıkaracağı aşikardır."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zafer aslan 1 yıl önce

köle misali çalışıyoruz gördüğümüz muhammeleye bak yazıklar olsun

Misafir Avatar
can 2 yıl önce

yıllardan beri görüyoruz ve benimde başımda, yaşıyorum. kadrolu ile aynı ortamda aynı işi yapıyoruz onun çalışması ayda 160 saat bizim yani taşeron firma elemanlarının 180 saat ve aldığımız ücret asgari ücret. aynı işte çalış + 20 saat fazla çalış + kadroludan 1000-1200 tl eksik al. çalışan insanların motivasyonu ve ruh sağlığı için maddi teşvikinin olması gerektiğini söylüyor hocalar, mağlesef ki sadece sözde. ama bunuda şükür diyorum. sabrediyorum. inşAllah sabrın sonu hayırla sonuçlanır.

Misafir Avatar
zafer 2 yıl önce

taşerona kadroymuş bırakın bu yalanları milleti oyalamayı seçimlere az kaldı arkadaşlar bunlar milleti oyalama taktiği yeter artık daha bunlurın sözlerine kim inanır ki

Misafir Avatar
cüneyt 2 yıl önce

taşeron işçiler yerel seçimler yaklaşıyor. gelin birlik olup tepkimizi gösterelim ben oy kullanırken oy pusulasının arkasına taşeron işçi yazacağım ve bunlara oy vermeyeceğim ve bütün ailemde böyle oy kullanacak iş yerindeki arkadaşlarımda böyle oy kullanacak sizde böyle oy kulanın ve bütün çevrenize söyleyin tepkimiz ne kadar büyük olursa o kadar etkili oluruz.

Misafir Avatar
taşeron 2 yıl önce

bu taşeron işçilerinin hakları verecek durumda degil galiba güvendik yıllarca destekcisi olduk bizlerin hakkını başkalarına verenlerin yolundan gitmeyiz oy vermeyiz bizlerin guru yokmu memur döner maaş ek glir diye veren hükümet taşeron işçisinin hakkında çalışmalara devam ediyoruz diyor bizlerde akp oy vermemek için çalışıyoruz

Misafir Avatar
AKIN 2 yıl önce

7 yıldır belediyede öz. güvenlik olarak çalışmaktayım. zabıta emrinde çalışıyorum. yanı bir nevi zabıta görevi sadece imza yetkisi yok. çalıştığım ekip arakadaşlarımın bazısı ilkokul mezunu meclis kararı ile zabıtalık yapıyorlar işçi kadrosundan. maaşları 2000 tl ve üstü, yılda 2 ikramiye yakacak, eğitim ve bayram yardımı alıyorlar. 3 tanesi (son yüzyılın en şanslı insanları) dayı emmi eliyle kadrolu memur oldular. bir gün önce yazdıkları yazıyı sonra ki gün unutan cinsten. maaşları 2500 artı devlet yardımları. ben garipde 1000 liraya talip. adelet bunun neresinde. al şidide böyük şehir kanunu 2014 de belediye kapanıyor buyur burdan yak. ben tazminat falan istemiyorum, 3 çocuğum var eğitimlerini tamamlayıncaya kadar iş güvencesi ver başka bir şey istemem. önemli olan onlar.

Misafir Avatar
POYRAZ 2 yıl önce

bende devlet hastanesinde taşeron olarak çalışıyorum 850 tl ye memur kadrosu vermezlerde ama hizmetli kadrosuna alsınlar en azından bunada razıyız on dakika erken çıktık diye hemen tutanak tutuluyo ama memur dörtte cıkar kimse sesini çıkarmaz adalet bumu yani bildiginiz gibi üç tutanak işten çıkartılma sebebi ama memur en fazla yeri deyiştirilir bizi istemiyorlarsa hepimizi işten çıkartıp yerimize 4000 tl maaşla memur versinler bakalım yapacaklarmı????????

Misafir Avatar
onur 2 yıl önce

sağlık çalışanıym taşörön firma elamanıyım bütün kadrolu çalışanların işniyapıp onlardan daha az maş daha az itibar daha az sosyal hakımvar herseçim öncesi boşvad arkasıgelmiyor ben kamuda işebaşladıgımdan buyana diğer kamuda çalışan arkadaşlar defalarca kadroya alındı soruyorum sizlere sayın büyüklerim 15yıllık emeğimin ardın dan sıra bizegelmedimi hala