Sözleşmelilere kadro düzenlemesinde son durum

Takvim Gazetesinin Haberine Göre;

 

Uzun süredir kadro bekleyen sözleşmelilere iyihaber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı FarukÇelik'ten geldi. Çelik, içinde 4C'lilerin de olduğusözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgilidüzenlemenin, bu yasama yılında tamamlanacağını bildirdi. Bakan Çelik, "Hangi statüde çalışanlarınkadroya geçirileceğiyle ilgili çalışmalarımızı bu dönem içerisinde, bu yasama dönemi içerisinde sonlandırmaya kararlıyız" dedi. CHP GiresunMilletvekili Selahattin Karaahmetoğlu'nun kendisine yönelttiği "Bakanlığınızdan gelecek müjdeli haberibekleyen sözleşmeli çalışanlara ilişkin düzenlemene aşamadadır? Ne zaman sonuçlanacaktır?' şeklindeki soru önergesine Bakan Çelik, şöyle cevap verdi:

23 BİN 248 KİŞİ

Çelik, "Mahalli idarelerde sözleşmeli olarak çalışan personel sayısı 23 bin 248'dir, Özelleştirmekapsamında atanan 4/C'lilerden halen çalışanların sayısı 23 bin 345'tir. 4/C'liler çalıştıkları her ay için 2 gün ücretli izin kullanabilmektedir. 4/C'liler geçen yıl toplu sözleşmede alınan karar gereğince 11 ay 28 gün çalışmaktadırlar. Hangi statüde çalışanların kadroya geçirileceğiyle ilgili çalışmalarımızı bu dönem içerisinde sonlandırmaya kararlıyız."

 

Takvim

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ceyhun 2 yıl önce

budurum haksız olduğundan anayasa mahkemesine gidilebilir.sonuçta tek sınavsız kadroya geçenler belediye sözleşmelileri.sadece tanıdık sayesinde girilebilen tek yer . ilan mı verildide bunlar belediyeye girdiler nasıl girdiler bunun sorulması gerek.hazır kadro ne güzel yıllarca güzel güzel maaş .kimse açız demesin teknik mühendis kaç para alıyor 4000t maaş kim verecek ona o parayı hiç bir tecrübesi olmadan özel sektörde. anayasa mahkemesine başvuru şahsen yapılabiliyormuş.

Misafir Avatar
altunelll 2 yıl önce

sayın bakanım ne olur taşeron çalışan sağlıkçılarıda unutmayın bizi sömürülmekten kurtarın

Misafir Avatar
hasan 2 yıl önce

biz belediye şirketinde 12 yıldır çalışıyoruz.
norm kadroya takıldık.
sözleşmelilerden farkımız yok. her türlü belediye işine imza atıyoruz. sorumlu tutulabiliyoruz.
şimdide sözleşmelilere kadro verilirken bizimde aynı kapsamda değerlendirilmemiz gerekir.
eğer adaletli olunacaksa yeni giren sözleşmeliler ile birlikte bizim gibi 10-15 yıllık deneyimli belediyenin kendi şirketinden çalıştırılan personele kadro verilmelidir.

Misafir Avatar
5393 2 yıl önce

sn bakanım senin ve başbakanımızın verdiği sözü bitmesine 8 gün kaldı belediyeler hala bekliyor.

Misafir Avatar
muzafer uçar 2 yıl önce

hade be taşeron işçilere kadro istiyoruz

Misafir Avatar
Ş.EKİN 2 yıl önce

2 seneden beri hep aynı laflar arka mutfakta çalışıyoruz,parçalı bulutlu,sunum yaptık,bakanlar kurulunda,kızılcı hamamdan haber geldi,hep aynı çıkın mertçe söyleyin vermiyoruz diye insanlar sizi daha çok sever.yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar.

Misafir Avatar
fatih 2 yıl önce

bakanın izah tarzına bakılınca ben 4-c ye kadro müjdesi verdigine inanmıyorum sanki biz 4-c lilere geçen yıl ayda iki gün izin hakkı verdik 11 ay çalışırken bunu 11 ay 28 gün yaptık daha ne istiyorlar der gibi geldi bu benim şahsi düşüncem onun için sevinmeyin 4-c li arkadaşlar çözüm süreci kapsamında dagdan inecek olan pkk militanlarına kadrolu iş sözü vermiş olacakki biz 4-c liler hala sıraya giremedik vede giremeyecegiz

Misafir Avatar
Y.H.S. 2 yıl önce

birazda mesainizi bizlere y.h.s. personeline ayırsanız ve ilgilenseniz sayın bakan bey.halen ne g.i.h. geçebildik nede ek gösterge ne olucak bizlerin hali böyle.unutmayın ki bizlerde sizi unutmayalım...