banner220

Yeni Toplu Sözleşmenin 4/C Personelini İlgilendiren Düzenlemeleri
Kamuajans.com - Toplu sözleşmede, 4/C personelin aylık ücret ve ek ödeme göstergesi ile aile yardımı göstergelerine de uygulanan aylık katsayısındaki artışın (önümüzdeki 6 aylarda sırasıyla %4, %3,5, %4, %5 ve ilgili döneme ilişkin enflasyon farkları oranında) yanı sıra,  geçici personeli ilgilendiren farklı bazı düzenlemelere de yer veridi.

4/C personelin aile yardımı ödeneği

Eş için 2533 gösterge ve her bir çocuk için 297 gösterge üzerinden aile yardımı ödeneği verilmesi uygulamasına 2018 ve 2019 yıllarında da devam edilecek.

Aile yardımından yararlanılabilecek eş ve çocuk durumunda meydana gelen değişiklikleri daha sonraki tarihlerde bildiren 4/C personel, aile yardımı ödeneği verilmesi koşullarının mevcut olması ve 15 Ocak 2018 tarihinden öncesine taşmaması kaydıyla, bildirimden önceki üç aya kadar olan dönem için de aile yardımı ödeneği alabilecek.

Çocuğundan dolayı aile yardımından yararlanan 4/C personele, en az %40 engelli olan çocuğu için ödenen aile yardımı 2018 yılı Ocak ayından itibaren %50 artırımlı ödenecek.

4/C personelin ek ödemesi

Belli bir gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarda ek ödeme verilmesi uygulamasına 2018 ve 2019 yıllarında da devam edilecek.

Ancak, 4/C personele 2017 yılında 1800 gösterge rakımı esas alınarak yapılan ek ödeme, 2018 ve 2019 yıllarında 2600 gösterge rakamı esas alınarak ödenecek.

Ek ödeme göstergesindeki 600 puanlık artış, 4/C personelin aylık net maaşının 46 TL artması anlamına geliyor (2018 yılının ilk altı ayı için belirlenen katsayıya ve %15 gelir vergisine göre)

4/C personelin fazla çalışma ücreti

Normal çalışma saatleri dışında fiilen çalışan 4/C personele, bu çalışmaları karşılığında, ayda en çok 50 saat için fazla çalışma saat ücreti tutarında fazla çalışma ücreti ödenmesi uygulaması 2018 ve 2019 yıllarında da devam edecek.

Orman Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında görev yapan 4/C personelden, normal çalışma saatleri dışında orman yangınlarına doğrudan bilfiil müdahale edenler ile yangın nöbeti tutanlara, Mayıs ayı başından Kasım ayı sonuna kadar ayda en çok 80 saat için fazla çalışma saat ücretinin 5 katı tutarında fazla çalışma ücreti ödenmesi uygulaması 2018 ve 2019 yıllarında da devam edecek. Bu şekilde fazla çalışma ücretinden yararlanılan süre için 4/C personele ayrıca fazla çalışma ücreti ödenmeyecek. 

memurunyeri.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Caner yıldız 10 ay önce

4c bekara ne vermiş katsayıdan bahsediyorsunuz utanmadan kazanim diyor daha mahkemeden alınan ek ödemenin yarisina bile getiremedin ek ödemeyi kps ile kzanmis oldugumuz hakkımızı yiyorsunuz sendikaci reziller....

Misafir Avatar
MAZLUM 11 ay önce

MEMUR EN DÜŞÜK EK ÖDEME 600 ALIRKEN 4 C LİNİN BÜRT 180 TL. EK ÖDEMESİNE NEYİ KRİTER ALARAK BELİRLEDİNİZ ?

Misafir Avatar
16SPOR 11 ay önce

malum sendikaya ben ve benim gibi 4-C liler istifasını veriyor,insanların gözünün içine baka baka bir şey yapmışlar gibi yalan söylemeleri bize ters ,yıllardır bu sendikayla çalışan memur arkadaşlar böyle yalanlara alışık olabilir fakat biz 4-C liler alışık değiliz ,karşımızda delikanlı isteriz,ELHAMDULİLLAH kimseyede eyvAllahımız yok ,birilerinden birşeyde beklemiyoruz bize ALLAH YETER.

Misafir Avatar
4 c lii 11 ay önce

Aman efendim yemekle bitmez memnusen lutfetmis kümülatif kümülatif

Misafir Avatar
4c li 11 ay önce

2018 ve 2019 yıllarında 2600 gösterge rakamı esas alınarak ödenecek diye yazılmış ama bu 600 puanlık artış 46 tl olarak yansıyacak diye yazılmış.Yani 2600 değilde 2400 mü olacak ki.

Misafir Avatar
d bakir 11 ay önce

parada boğdular sendikalardan istifa edin aclikta ülmesiniz

Misafir Avatar
binali kılıçer 11 ay önce

657 devlet memuruyum 4 c .24 yıl hızmetım var malulen emeklı olsam ne kadar maaş alırım ve toplu ikramye