banner220

Sınav Şartı Aranmadan İşe Alınabilecek Sözleşmeli Unvanlara Yenileri Eklendi
Bugün yayımlanan 2017/10818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar"da yapılan değişiklikle, sınav şartı aranmaksızın kamu kurumlarında istihdam edilebilecek 4/B sözleşmeli personel unvanlara 2 unvan eklendi.


Yapılan değişikliğe göre;
**“Havacılık Sertifikasyon Uzmanı” ve “Havacılık Simülatör Uzmanı” unvanlarında, sınav şartı aranmaksızın 4/B sözleşmeli personel istihdam edilebilecek.
**“Havacılık Sertifikasyon Uzmanı” unvanlı  pozisyonlarda işe alınacaklarda; yükseköğretim kuramlarının elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, bilgisayar, endüstri, mekatronik, makine, uçak, uzay, havacılık, havacılık ve uzay mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, hava aracı ve parçaları tasarımı, üretimi ve/veya sertifıkasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek şartları da aranacak.
Havacılık sertifikasyon uzmanı pozisyonlarında istihdam edilecek sözleşmeli personele, sözleşme tavan ücretinin 3 katına kadar ücret ödenebilecek.
**“Havacılık Simülatör Uzmanı” unvanlı  pozisyonlarda işe alınacaklarda; yükseköğretim kuramlarının elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, bilgisayar, endüstri, mekatronik, makine, uçak, uzay, havacılık, havacılık ve uzay mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, havacılık simülatörü tasarımı, üretimi ve/veya sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek şartları da aranacak.
Havacılık simülatör uzmanı pozisyonlarında istihdam edilecek sözleşmeli  personele, sözleşme tavan ücretinin 2 katına kadar ücret ödenebilecek.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 3 üncü maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “Sözleşme ücretleri;” ibaresinden sonra gelmek üzere “havacılık simülatör uzmanı,” ibaresi ve aynı fıkrada yer alan “pilot” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve havacılık sertifikasyon uzmanı” ibaresi eklenmiştir.
MADDE 2- Aynı Esasların eki (1) sayılı Cetvele “GEMİ ADAMI” ibaresinden sonra gelmek üzere sırasıyla “HAVACILIK SERTİFİKASYON UZMANI” ve “HAVACILIK SİMÜLATÖR UZMANI” ibareleri eklenmiştir.
MADDE 3- Aynı Esasların eki (4) sayılı Cetvelin “A-SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL” 
bölümünde yer alan “HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜ” satırından sonra gelmek üzere sırasıyla aşağıdaki satırlar eklenmiştir.
HAVACILIK SERTİFİKASYON UZMANI
Yükseköğretim kuramlarının elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, bilgisayar, endüstri, mekatronik, makine, uçak, uzay, havacılık, havacılık ve uzay mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, hava aracı ve parçaları tasarımı, üretimi ve/veya sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek.
 
HAVACILIK SİMÜLATÖR UZMANI
Yükseköğretim kuramlarının elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, bilgisayar, endüstri, mekatronik, makine, uçak, uzay, havacılık, havacılık ve uzay mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, havacılık simülatörü tasarımı, üretimi ve/veya sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek.
MADDE 4- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 5- Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

memurunyeri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.