4C'lilerden CHP'ye Mektup

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANLIGINA
Sayın BAŞKANIM;

Bizler, dönem dönem adı değişmiş KPSS,DMS,DİS gibi sınavlarda başarılı olarak,kamu kurum ve kuruluşlarında, mühendis,tekniker, teknisyen gibi gorevleri ifa edip deneyim kazanmış, daha sonra ise özelleştirme sebebiyle özlük haklarını kaybedip,geleceği ve yazgısı ellerinden alınarak vasıfları görmezden gelinen, kendini güçsüz,herhangi bir alanda etkinliğinin kavranabilir ya da tutarli bir anlam taşımadığı ve de yaşamının anlamsız olduğu düşüncesi ile karamsar ve mutsuz bırakılmış "TAM ZAMANLİ 4/C PERSONEL"leriz..

2015 yılı Ağustos ayında sonuçlandirilan Toplu sözleşme sonucu çıkan 36/2 Maddesi sonucu 4/b statüsüne getirilmeleri ile ilgili karar çıkması ve akabinde Resmi Gazetede yayınlanması hepimizde umut oluşturmuştu.

Kaldiki yine 4/C lilere kadro verilmemesine engel olarak görülen Özelleştirmelerin devam ettiği koşulu,Özelleştirilen kuruluşlardan 4/C ye geçiş süresi olan 2 yıl şartı kaldırılarak süresiz hala getiririlmiş ve Yetkililerin ifadesiyle, özelleşen kurumlarda çalışan işçilere iş garantisi verilerek 4/C ye geçirilen personel sayısı azalmıştı..Ancak Özelleştirme politikasında yapılan bu değişiklik ,6 Ay şartına takılıp 4/C statüsüne geçmek zorunda kalanlar için Adaletsiz bir durum oluşturarak Çalisma hayatında huzursuzluğa yol açmıştir.

Resmi kaynaklara göre Bugüne kadar Özelleştirmeden elde edilen gelir 67 Milyar Dolar yani yaklaşık 200Milyar TL dir.Toplu Sözleşme Kararlarinca 4/b statüsüne geçirilmesi kararlaştırılan 4/C'li sayısı Yaklaşık 20 bin kişidir.Maliye Bakanliğinin hesaplarına göre; 4/C'lilerin 4/b statusune gecirildiginde Maliyet 134 Milyon TL ,4/a Statusune geçirildiginde ise 88 Milyon TL dir.Bu da yaklasik Özelleştirmeden elde edilen gelirin 1/1600_ 1/2100 üdür.Sosyal politikalar uretilmeden yapılan Özelleştirmeden dolayı yaşadığımız travma,Ötekileştirme ve itibarlaştirilmamizin bedelinin parasal karşılığı olmadığını da bilmenizi isteriz.Kaldı ki 4/C' liler atıl çalışan değil Danıştay kararında mevcut olduğu üzere Devletin asıl işini diğer çalışanların yarı ücretinde yapmaktadır.

Sayın BAŞKANIM;

4/C'ye kadro talebinin, Gerek 7 Haziran ,gerekse 1 Kasım Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi seçim beyannamesinde yer almış olduğunu, aynı zamanda Sn Milletvekillerince kanun teklifi ve soru önergeleriyle gündemde tutulmaya çalışıldığını memnuniyetle izlemekteyiz.

Beklentimiz, Sendika Konfederasyonlarinca, uygulanmaması gerekçesiyle Danistay'a taşınan Toplu Sözleşme kararlarının uygulanmasının sağlanabilmesi için Milletimizin tüm sorunlarının çözümü için gösterdiğiniz hassasiyeti bilerek ve bundan cesaretle, Gerek hükümet yetkilileri ile yaptığınız görüşmelerde gerekse, ilgi ve dikkatle izlenen grup konuşmalarında sorunlarımızın gündeme taşınmasını sağlanması hususunda, gereğini arz ederim.

TAM ZAMANLİ 4/CLİLER 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
4cliler diyorki 3 yıl önce

BİZ YILARDIR ALIMIZ TERİLEN ÇALIŞTIK DEVLETİMİZE YÜK OLMADIK ÜRETİĞİMİZ ÜRÜNLERDEN MAAŞIMIZ ALDIK.İŞYERLEİMİZ ÖZELLEŞTİ ONADA SÖZÜTMÜZ YOK. AMA BİRİLİLER GİBİ DEVKETİMİZE İHANET ETMETİK ALLAHA ŞÜKÜR.EYER DEVLET BÜYÜKLERIMIZ RIZA GÖSTERİLERSE BİZ TECRUBELİ PERSONEL OLARAK BOŞANAN FETO PERSONELİN KADROLARINA ATNMAK İSTİYORUZ.KANAATİM BUDURKİ HAK VE ADALET OZAMAN YERİNİ BUKACSKTIR.EŞİT İŞE EŞİT HAKKAR İSTİYORUZ.SAYGILARIMLA

Misafir Avatar
4/cli 3 yıl önce

yeter artık verin elimizden aldığınız hakkımızı zehir zıkkkım olsun size

Misafir Avatar
4/cli 3 yıl önce

mektup mektup üstüne kpss'le yerleş sonra hakkını elinden alsınlar